Avergat 14 - 3770 Kanne
Houwen om te bouwen: in de 15de eeuw haalden noeste arbeiders al mergelblokken uit de grotten om er kerken en burchten mee te bouwen. De exploitatie duurde enkele eeuwen. Tijdens je bezoek tref je hier dan ook een doolhof van gangen aan. Op de wanden vind je fascinerende afbeeldingen van prehistorische monsters en Middelnederlandse teksten die een heel nieuwe betekenis aan graffiti geven. Je bezoekt een tentoonstelling over het blokwerkersmateriaal en de lagering van het Grottenbier wordt uit de doeken gedaan.
rondleidingen:
* groepen (van min. 15 volwassenen):
dienen op voorhand te reserveren bij Toerisme Riemst
* individuelen:
kunnen in principe elke woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag OM 14 uur een rondleiding volgen zonder voorafgaande reservering, tijdens de maanden juli en augustus kan dit iedere dag OM 14.00 uur
Als je als individuele bezoeker naar de mergelgrotten van Kanne komt raden we je aan om vooraf even contact op te nemen met Toerisme Riemst op het nummer +32 12 44 03 75 of met mevrouw Clementine Cransen op het nummer +32 479 447 446, dit om eventuele teleurstellingen (door onvoorziene en uitzonderlijke sluitingsdagen) te voorkomen!!!
Opgelet! De mergelgrotten van Kanne zijn gesloten van 24 december 2009 tot 2 januari 2010.
duur van de rondleiding:
1 uur en 30 minuten
prijs van de rondleiding:
* volwassenen: 3,5 euro
* jongeren 12-18 jaar (in schoolverband): 2,25 euro
* kinderen -12 jaar: 1,75 euro
met een minimum van 52,50 euro per groep (enkel van toepassing voor groepen)
extra:
* koffie (onbeperkt!) en 1 stuk rijstevlaai uit de grotten: 6,50 euro (enkel voor groepen)
reserveren:
* Bij Toerisme Riemst - tel. +32 12 44 03 75 - toerisme@riemst.be
Beleef een unieke SPIEGELTOCHT!
Tijdens deze tocht word je begeleid langs de vele mergelgebouwen, de verborgen schoonheden en de adembenemende natuur van het dorp Kanne, ook gekend als de Parel van de Jekervallei. Om te begrijpen waar de bouwsteen mergel vandaan komt, nemen we je na onze wandeling mee naar de ondergrondse wereld van de mergelgrotten, een authentieke groeve waarin nog gewoond, gewerkt en geleefd wordt.
Laat u verrassen door dit unieke concept, waarbij u Kanne letterlijk vanbinnen en vanbuiten kan ontdekken!
duur van de spiegeltocht:
2,5 uren
prijs van de spiegeltocht:
5 euro per persoon (prijs enkel geldig voor groepen van min. 15 personen)
meer info?
www.grottenvankannevzw.be
Naar boven